Archiwum kwiecień 2015


kwi 09 2015 Suknia komunijna czy alba, czyli odwieczny...
Komentarze: 0

Raczej nikt nie kwestionuje faktu, iż ubranie dziewcząt do momentu I Komunii jest o wiele trudniejsze, niż w przypadku chłopca. Fundamentalnym dylematem jest już wybór pomiędzy właściwym strojem: czy korzystniej kupić normalną sukienkę komunijną, czy raczej prostą albę. Różnica – prócz kwestii wizualnych – w dużej mierze bazuje na na cenie takiego zakupu.

Nie ma bowiem co ukrywać, że stroje komunijne takie jak alby, a więc takie same dla każdej dziewczynki są wyraźnie tańsze od sukienek. Oczywiście mamy nadal mogą nabycia w jakieś eleganckie dodatki, szczególnie w wianuszki czy pelerynki, lecz nie mamy do czynienia z sytuacją tak zwanej rewii mody. Prócz tego takie same stroje komunijne mogą być z powodzeniem dalej odsprzedane, co w przypadku sukienek jest najczęściej utrudnione. Nie można także zapominać, iż alby jako stroje komunijne fantastycznie sprawdzają się jako niesamowicie wygodne stroje, dobrze układające się na ciele, co niełatwo powiedzieć w przypadku sukni, które – jeżeli dziecko przytyje – należy zwężać lub poszerzać.

W polskiej świadomości jednak nadal panuje tradycyjne przekonanie, że uroczystość ta ma przede wszystkim znaczenie fizyczne, a nie symboliczne. Z tego względu dla wielu dzieci ważniejszy jest modny strój zachwycający gości, a nie przeżycia duchowe.

Autor: Pozycjonowanie Radom